Yorgunluk hissi

 

Son yıllarda gittikçe artan bir problem olduğunu gözlemlediğim enerjisiz insanların sayısı her geçen gün artıyor. Çevreme baktığımda bahar gelmesine mutlu olan ve enerji dolan insanların yanı sıra mutsuz ve pasif bir çok insan görüyorum.

İnsanların bu kadar enerjisiz görünmesi ve hissetmesinin sebebi hiç şüphesiz yoğun iş, okul veya diğer yorucu durumlardan dolayıdır. Tam yaz geldi ama bütün kış koşarak geçiyor ama yaz tatili öncesinde enerjinizi tekrar kazanmak istiyorsanız yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanız gerekiyor. Yorgunluğa karşı yapılacak bir kaç yöntem sizi enerji dolu sabahları dinç bir halde uyanan birisi yapacaktır. İşte bu yöntemler;

yorgunluk hissi
Yorgunluk Hissine Çare

Yürüyüş ve koşuya başlayın! Haftada 2 kere de olsa çıkıp günlük 10 km yürümek başlangıç için iyi bir adım.
Düzenli uyuyun! Biliyorum sabahları erken kalkmak zorundasınız ama bu düzenli uykuya engel değil, birçoğumuz saat 9.00’dan sonra boş bir şekilde saatin 12 yada 01.00 olmasını bekleriz ama 10.00 da uyumanız halinde 5 te dahi dinç uyanacaksınız.
Yemekleriniz düzenli olsun! Tüm kış boyunca sağlıksız beslendiyseniz bile artık sabahları hafif bir kahvaltı ile öğlen daha güçlü bir yemek yiyerek düzenli yemek programına uyabilirsiniz. Tabi ki kızartma ve türevlerini yememek şartı ile ☺
Bol meyve tüketin! Özellikle vitamin açısından bol meyveleri tüketmeniz sizi daha rahat hissettirecektir. Bir tane elma 1 fincan kahveden daha çok uyanık tuttuğunu biliyor muydunuz?
Kendinize zaman ayırın! Zamanınız oldukça kısıtlı olsa dahi sizi mutlu edecek bir hobi için yarım saatinizi de ayırsanız bu sizi daha mutlu edecektir.
Tüm bu yöntemleri uygulayarak yazın tüm insanlara kazandırdığı pozitif enerjiden siz de payınızı alabilirsiniz.

SenceSağlık için bu yöntemler nasıl? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin