Spor belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, beden hareketlerinin tümünün ortak adı. Bayanlar için spor önerileri vücut geliştiren tüm bayanların dikkatini çeken bir konudur. Şu son yıllarda çok fitness salonu açıldı. Bu ve benzeri sağlıklı ve fit bir yaşam vadeden bu spor merkezlerine talep hız kesmeden devam ediyor. Bayanlar için ayrı spor salonları ya da ayrı seanslar düzenlenebiliyor. Spor her yaş için, sağlık için yapılması gerekir.

Bayanların Sıklıkla Takıldıkları Sorunlar

Spor salonlarına gitmek istemeyip, bunlar için zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, internetten araştırma yapmış olmalısınız. İnternet de birçok antrenör bayanlar için spor önerileri söylüyor. Aklınıza takılan, sorun olarak gördüğünüz birtakım sorular mevcut. Sorunlar dan birkaçı;

  • Yaptığınız hareketlere göre kıyafet seçiminiz sizi hüsrana uğratmış olabilir.
  • Spor salonlarına gitmiyorsanız. Hareketlerin yeterli olduğunu nasıl anlarsınız.
  • Ne kadar aralıklar da spor yapmalısınız.
  • Vücut şeklinize göre hangi sporları yapabilirsiniz.
  • Protein tozu ne zaman gerekebilir.

Bayanlar İçin Spor Önerileri

Sporu yapmak için birçok neden vardır. Hayatınızı düzene koyarsınız, sosyal çevreniz oluşur, kendinize olan öz güveniniz artık ve en önemlisi sağlığınıza daha doğru bir yön vermiş olursunuz. Fiziksel zindeliğinizi geliştirerek, hayata daha yaratıcı bakmanızı sağlar. Egzersizler yaşa bağlı olarak oluşabilecek sakatlıkları azaltır. Önceden hareketsiz bir yaşam tarzına sahip kişilerin, yorgunluğa karşı direncini artırır ve dinçlik hissinin oluşmasını sağlar. Bayanlar için spor önerileri şunlardır;

  • Sırt kası çalışıyorsunuzdur kıyafet sırtınızı kasar. Kol çalışırsınız kolunuzu, kalça çalışırsınız eşofmanınızı sıkar. Bu gibi durumlarda gayet rahat olan bol, kolsuz yelekler tercih edebilirsiniz.
  • Sporu yaptığınız zaman spor yaptığınızı fark edecek kadar kendinizi yormalısınız. Aslında bir söz vardır. Kendinizi öldürmeyecek kadar fakat süründürecek kadar spor yapmalısınız.
  • Spor salonlarında minimum gelme seansları ayarlasalar da istediğiniz her zaman gidip günlük düzenli olarak yapabilirsiniz.
  • Vücut şeklinizi bilir kişilere analiz yaptırmalısınız ona göre size hareket listesi oluşturacaklardır.
  • Sıkı çalışıp vücut geliştiriyorsanız antrenörünüzün önerdiği protein tozunu tozun özelliğine göre zamanı ayarlamalısınız. Her protein tozları aynı zamanlarda kullanılmaz. Sporunuzun başlarındaysanız hemen takviyelerden başlamamalısınız.

Tüm bu yöntemleri düzenli bir şekile yaparak kolaylıkla fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bayanlar özellikle bacakların incelmesini isterler bu durum karşısında yapabileceklerinizi ”Daha Sıkı ve İnce Bacaklar İçin Ne Yapmalı?” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin