Dirsek Bakımı

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte artık insanlar kolunu masaya yaslayarak tüm iş saati boyunca masadan destek alıyorlar. Bilgisayar ve cep telefonları için kolumuzu 90 derecelik bir açı ile masaya koymamız gerekse bile bazen buna hiçbirimiz uymuyoruz.

Her gün bilinç dışı yaptığımız bu hareket zamanla dirsek yapısının bozulmasına neden oluyor. Dirseklerimiz daha sert ve kuru bir hal alıyor sonunda da kötü bir görünüme sebep oluyor. Aslında günlük olarak yapacağımız basit bir kaç bakım yöntemi ile dirseklerimiz sıkı ve yumuşak bir yapıya sahip olabilir.

Peki Nedir Bu Bakım Yöntemi?

Evimizde kolaylıkla bulabileceğimiz limon suyu ve zeytinyağı ile bu sorunun üstesinden gelebiliriz.

Limon ile Dirsek Bakımı

Evet yanlış okumadığınız limon ve zeytinyağı kullanarak sizlere nasıl dirsek bakımı yapacağınızı anlatacağım.
Öncelikle yatmadan önce dirseklerimizi gerçek limon suyu ile ovalamamız gerekiyor. Hazır limon sularının içinde şeker olduğundan dolayı bu yöntemi gerçek limon suyu ile yapmamız gerekiyor. Yarım saat kadar ovaladıktan sonra dirseğimizi iyice yıkıyoruz ve ikince aşamaya geçiyoruz.

Zeytinyağının Muhteşem Etkisi

Bildiğimiz gibi zeytinyağı birçok şeye faydalıdır ama aklınıza daha önce dirsek bakımı için kullanacağınız gelmemiş olabilir.

Zeytinyağı ile Dirsek Bakımı

Kaliteli zeytinyağı kullanarak dirseklerinizi yarım saat kadar masaj yapar gibi ovalamanız sonucunda cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Yaptığınız bu iki yöntem sonucunda limon suyu ile dirseğinizin sıkı bir yapıya kavuştuğunu, zeytinyağı ile de yumuşak bir yapıya kavuştuğunu göreceksiniz. Hem sıkı hem de yumuşak bir dirsek yapısı ile özellikle yazları ve tatillerde güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

SenceSağlık için bu yöntem denemeye değmez mi?

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin