Evde Yağ Yakma Yöntemleri

Her geçen gün sağlıklı yaşam ile ilgili bilinçlenme arttığı ve bir çok spor salonları açıldığı halde obeziteye sahip olan insan sayısı da artmaktadır. Bu durumun birbiriyle bu kadar çok çelişmesinin sebebi sadece zamanını ayırabilip spor salonlarına gidenler yada uzmanlarla çalışmaya imkan bulanların kilo verebileceği düşüncesidir. Aslında bu düşünce son derece yanlıştır çünkü zamanınız yada uzmanla çalışacak paranız yoksa bile evde ve dışarıda kendi imkanlarınız ile yapacağınız bazı hareketler sizlere yağ yakma konusunda yardımcı olacaktır.

Yağ Yakma Hareketleri

Yağ yakımı konusunda öncelikle bilinmesi gereken durum kaslardır yani kasların metabolizma hızını belirlemesidir. Erkeklerde kas kütlesi kadınlara göre daha fazla olduğundan dolayı yapılan bir kaç spor hareketi ile daha hızlı yağ yakma imkanı görülür. Ancak kadınların aşırı spor yaptıklarında erkekler kadar kas kütlesi oluşacak diye korkması kaslara yönelik spor hareketlerini yapmamalarına neden olmaktadır. Oysaki kadınların erkekler kadar büyük kas yapmaları için yeterli hormonlara sahip değillerdir. Böylece buradan çıkarılacak ana fikir kadınların da kas ağırlıklı spor yapmaları metabolizma hızını değiştireceğinden yağ yakma sürecini hızlandıracaktır. Gelelim yağ yakmak için evde veya dışarıda yapılabilecek spor hareketlerine;

Sabah Koşusu
Sabah Koşusu Yapmak Yağ Yakımını Artırır
  • Özellikle yağ yakmanın kolay yolu olarak sizlere tavsiye edebileceğim en önemli spor aç karnına koşmaktır. Özellikle uyandıktan sonraki ilk 1 saat koşarsanız yağ yakımı için oldukça verimli saatler olduğunu göreceksiniz.
Yağ Yakmak için Eğimli Koşu Yapın
Eğimli Koşu Yapmak ve Yağ Yakımı
  • Koşarken yapacağınız küçük bir değişiklik yağ yakmayı büyük oranda artıracaktır. Yapacağınız değişiklik ise koşarken eğimli alanlar seçmeniz gerektiğidir. Eğer evinizde koşu bandı varsa eğimi %3 seviyesine getirmeniz yeterlidir fakat koşu bandınız yoksa hafif yukarı eğimli yollarda koşmanız sizlerin daha fazla performans harcamanıza sebep olacağından yağ yakımı artacaktır.
Bisiklet Sürmek ve Yağ Yakımı
Tek Ayak Bisiklet Sürmek ve Yağ Yakımı
  • Gelelim biraz zorlanacağınız kısma, yağ yakmak için yapılacak hareketler içinde belki de en zoru tek ayak ile bisiklet sürmektir. Aslında sürerken eğlenceli olabilecek bu hareketi tek ayak ta 3 dakika sürdükten sonra diğer ayağınızla değiştirmeniz halinde çok acı hissettirmeyecektir. Bisiklet sürmek hem alt karın kaslarını geliştirdiği hem de daha fazla kalori yaktığı için yağ yakmanız daha kolay olacaktır.

Evde yapabileceğiniz bir çok yağ yakmak için spor programı içerisinde belki de en etkilisi bu yöntemdir. Bu 3 hareketi özetleyecek olursak aç karnına koşmak, tek ayak bisiklet sürmek ve eğimli yerlerde koşmaktır. Sizlere aynı zamanda diyet bölümümüzde bulabileceğiniz bir yağ yakmak için beslenme programı hazırlayacağız.

SenceSağlık için evde yapılan bu 3 yöntemle obezite riskinden kurtulan insanların sayısı ne kadar artacak? Yorumlarınızı Bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin