Göbek Eritme Yolları
Göbek Eritme Yolları

Belki de günümüzün en çok konuşulan problemi göbek oluşumu olabilir. İnsanların özellikle yanlış yollardan göbek eritme çabalarına girmesi de dolandırıcıları bu alana davet etti fakat doğru bilgi ile göbekten kurtulmanın da mümkün olduğunu bilmek lazım. Sizlere bu makalede göbekten kurtulmak için gündelik hayatta neler yapacağınızı, hangi spor hareketlerinin göbek oluşumuna engel olduğunu ve göbek bölgesine bitkisel olarak hazırlanan kürlerden bahsedeceğim.

Öncelikle bilmenizi istediğim bir şey var oda beslenme ve diyet uzmanlığı diye bir alanın var olduğu. Pek çoğumuz bu alanı yani Diyetisyenleri bilsek dahi inatla yanlış yollardan hızlıca kilo vermeye çabalarız. Yapacağınız ilk şey uzman bir diyetisyen yardımı alarak göbek eritmek hakkında sağlıklı yolları kullanmanız olacaktır. Çünkü diyet yapmadan yapacağınız hiçbir şey sizin göbekten kurtulmanızı sağlamayacaktır. İleriki zamanlarda site yazarlarımızdan Diyetisyen Eda ARSLANTAŞ kişiye özel diyet ve göbek eritmek için diyet listeleri hazırlanması konusunda ziyaretçilerimize yardımcı olacak.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmak Gerek

  1. Daha fazla hareket etmeniz gerekiyor, maalesef günümüzde masa başı iş ve okul hayatı yüzünden pek çok insan günde oldukça az hareket ediyor. Uzun süreli olarak sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekiyor. Aksi halde evde yapacağınız en ağır hareketler bile 1 haftada göbek eritme egzersizleri değil sadece günü kurtaran egzersizler olacaktır.
  2. Yediklerinizi not alarak gün içinde ne kadar kalori aldığınızı görebilir, aslında ne kadar kalori almanız gerektiğiyle karşılaştırabilirsiniz. Böylece sizi engelleyecek bir güç zihninizde oluşabilir, hem de sadece rakamlar sayesinde.
  3. Besinlerin etiketlerini iyi okumak gerekiyor. Örneğin etikette 200 kalori yazan bir besin sadece 100 gr karşılığında alınacak olan kalori miktarıdır fakat alacağınız besin belgide 200 gr olabilir. Bu konu hakkında ‘’PAKETLİ ÜRÜNLERDEKİ ETİKETLER NE DİYOR?’’ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
  4. Uyku düzenini daha iyi hale getirmek metabolizma için en önemli kriterdir. Uyku saatleri belirli olan kişiler yedikleri besinler karşılığında aldığı faydalar daha ad artacaktır.
  5. Karbonhidratı artırmak, daha fazla lifli ürünler tüketmek, proteince zengin olan besinler yemek hem daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır, hem de metabolizmanızın daha fazla kalori yakmasını sağlayacaktır.
  6. Asitli ve kapalı kutu içecekleri kesinlikle tüketmeyin! Doğal yazan meyve suları bile oldukça fazla şeker yüklemesiyle gelmektedir. Sadece meyve ve sebzeleri yiyecek şeker ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

İnanın bu 6 yöntemi hayatınızda eksiksiz uygularsanız hem göbek eritme konusunda başarıya kavuşacaksınız hem de eğer göbeğiniz yoksa göbek oluşumuna engel olacaksınız.

SenceSağlık için göbek oluşumuna engel olmak gerekmez mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin