Göz Altı Torbalarını Engelleyici Yöntemler

Gözaltı halkaları tıpkı gözaltı torbaları gibi insanı olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Bu yüzden kurtulması çok zor olduğundan kişi için bir çileye dönüşebilir. Gözaltlarındaki torbalar birkaç değişik nedenlerle hayatımıza girebilir. Örneğin uykusuz geçen bir gece, genetik, alerjiler veya ilaç reaksiyonları sebebiyle gözaltı torbaları oluşur ve kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı oluşan gözaltı torbalarını engelleyici yöntemler ve gözaltı halkalarından ameliyatsız kurtulma yollarını şöyle sıralayabiliriz.

Gözaltı Torbalarından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Gözaltı torbaları yoğun iş döneminde, uykusuz kalan kişilerde sıklıkla görülen ve kişinin fiziksel görüntüsünde hoş görülmeyen bir durumdur. Kurtulmak için şunları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle gözaltı torbalarını engelleyici yöntemler listesinin ilk sırasında torbalar ile savaşan kişinin sodyum içeriği düşük bir beslenme rejimini uygulaması ve günde en az 2 litre su içmesi geliyor.
  • Kişi yüzü yukarıda duracak şekilde uyumalı ki göz etrafında su toplanmasını engellemelidir. Gözaltı torbalarının asıl sebebi budur. Önlemek için kesintisiz 8 saat uyku uyumak da gereklidir.
  • Buzdolabında bir gece boyunca beklettiğiniz iki adet kaşığı sabah uyandığınızda gözaltlarınıza koyarak beşer dakika bekletin. Sıfırın altındaki ısıda kan damarları küçüleceği için ödem azalacaktır.
  • Günde bir kez, genellikle sabahları gözlerinizin altına hemoroid kremi sürerseniz ödem etkisi azalacaktır.
  • Soğuk yeşil çayın içine bir parça bez batırıp gözlerinizin üzerine koyduğunuzda 20 dakika kadar bekletin. Çay gözlerinizdeki dolaşımı artırıp ödemi azaltıp torbaları yok edecektir.
  • Sabah uyandığınızda gözlerinize sprey yardımı ile su sıktıktan sonra bir dilim patates veya salatalık koymak gözlerinizdeki çirkin görünümü yok edecektir. Bunu haftada 3 kez tekrar edebilirsiniz.
  • Yüzük parmağınız ile günde bir kez gözaltlarınıza yapacağınız hafif vuruşlar yine kan dolaşımını hızlandırır ve ödem oluşmasını önler.
  • İki yumurta beyazı ile gözaltlarınıza yapacağınız hafif masajla yumurtadaki B vitamini gözlerinizdeki kan dolaşımını artırır.

Yok etmek için uğraştığınız yanlış gözaltı torbalarını engelleyici yöntemler sağlıksız bir yaşam sürmesine de sebep olabilir. Beslenmenizin eksik olması, uykusuzluk problemleri yaşamanız veya cildinize yeterince özen göstermemeniz gözaltı torbalarının oluşmasına neden olur. Kadınların çeşitli makyaj ürünleri ile gözaltı torbalarından kurtulduğunu biliyoruz. Fakat erkekler için aynı durum söz konusu olmadığında yukarıdaki önerileri uygulayabilirsiniz. Çözüm olmadığı zaman doktora başvurmak en doğrusu olarak bilinir.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin