Kaş ve Kirpik Bakımı

Kirpik denilince akla Yeşilçam’ın yıldızlarından Türkan Şoray geliyor. Hemen her kadının bakınca iç çektiği bu kirpikler aslında sıkı bir bakım ile sahip olunabiliyor. Diğer bakım yöntemlerinin yanı sıra kaş ve kirpik bakımı denilince akla çok fazla yöntem gelmediğinden eminim.

Saçlarınıza iyi bakarken bir yandan kaşlar ve kirpikleri unutan bir bakım yöntemine mi sahipsiniz? Sizin aynaya baktığınızda aklınıza ilk gelen sorunlardan birisi olduğuna eminim. Bu yöntemler ile kaş bakımı sorunu kalmayacak artık daha kolay bir şekilde bakım yöntemlerine ulaşacaksınız. Eğer kaşlarınız sık ve canlı durmasını, kirpiklerinizin de Türkan Şoray gibi uzun ve gözle görülür olmasını istiyorsanız sizlere bir kaç bakım yönteminden bahsetmek istiyorum.

Elma Sirkesi ve Limon Karışımı

Bu yöntem pek çok insan tarafından bilinmez ve genelde de ayrı ayrı kullanılır fakat bu ikisi karıştırıldığında oldukça etkili bir doğal ürün ortaya çıkmaktadır. Bir fincan içerisine yarı yarıya konulacak olan bu iki madde kaş ve kirpiklere sürüldükten yarım saat sonra iyice durulanması gerekiyor eğer yarım saatten fazla yıkamazsanız tam aksine yanmasına sebep olabilirsiniz.

Kaş ve Kirpiklerinizi Her Gün Tarayın

Evet yanlış duymadınız kaş ve kirpiklerinizi her gün taramanız gerekiyor. Aslında saçlarda uyguladığımız bu yöntem kaş ve kirpiklerde taranan yönde uzamayı teşvik edici ve tarağın değdiği köklerin canlanmasını sağlayıcı bir özeliği vardır.

kirpik bakımı

Aklınızda ki kirpik bakımı nasıl yapılır  sorusuna umarım tatmin edici cevap verebilmişizdir.Elbette ki bildiğimiz bir kaç farklı yöntem daha var fakat bunları sonraki yazılarımızda sizlerle paylaşacağız.

SenceSağlık için kaş ve kirpik bakımına ne kadar özen gösteriyoruz? Yorumlarınızı beliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin