Sporla Kilo Verme
Sporla Zayıflama

İyi bir diyet listeniz var ve bu diyet listesini uyguluyorsunuz ama yapacağınız bazı spor hareketleri ile kilo verme sürecini hızlandırmak istiyorsunuz. Düzenli olarak spor yapanların yanı sıra diyete destek olmak için spor yapmak isteyen kişi sayısı gittikçe artmaktadır. Yapılacak olan kilo vermek için spor aktivitelerinden bir kaçı şöyledir;

 • Yüzme
 • Kürek Çekme
 • Step yada Salon Aerobiği
 • Bisiklet Sürmek
 • Koşu
 • Yürüyüş

Bu liste zordan kolaya doğru sıralanmıştır ve listeye en alttan başlamak kısa zamanda bırakmamanız için tavsiye edilir.

Sporla Kilo Verme Ne Zaman Başlar?

Bu konuya gelirsek iyi bir diyet listeniz olması gerektiğini unutmayın çünkü kilo vermek diyetle olur sadece spor bunu destekleyerek kilo verme sürecini hızlandırır. Diyete başladığınız hafta bu spor yöntemlerinin şu şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz;

Kilo vermek için spor
Zayıflamak için Spor
 1. Kürek çekme————-Haftada 1 Kere,
 2. Yüzme———————–Haftada 2 Kere,
 3. Step, Salon Aerobiği—–Haftada 3 Kere,
 4. Bisiklet Sürmek————Haftada 4 Kere ,(Yüksek Tempolu İse)
 5. Koşu————————-Haftada 2 Kere,
 6. Yürüyüş———————Her Gün,

Bunlar içerisinden seçeceğiniz 1 yada daha fazla yöntemi uygulamaya başladığınızdan 1.5 ay sonra gözle görülür sonuçlar almaya başlayacaksınız.

Kilo Verme için Spora Teşvik

Eğer gerçekten diyetinizle birlikte hızlıca spor yaparak zayıflama istiyorsanız sizi spora teşvik edecek şeyleri uygulamanız gerekiyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Spora arkadaşınız yada ailenizden bir kişi ile gitmeniz sizin sporu yarıda bırakmanıza yada bir sonraki seferi aksatmanıza engel olacaktır.
 • Yapmayı planladığınız egzersizi daha önceden planlarsanız ne kadar vaktiniz varsa o zaman dilimi içerisinde en çok verim alacağınız sporu yapabilirsiniz.
 • Genelde spora ilk başlanıldığında çok kararlı ve azimli olunur. Tam da bu zaman içerisinde sporu fazla abartmamanız gerekir. Ağır sporlar hem kas kaybına hem de sakatlanmalara sebep olabildiği gibi diyetinizin de yararsız hale gelmesine neden olacaktır.
 • Yemeği dışarda değil evinizde yemeniz gerekir. Dışarıda sağlıksız besin tüketme olasılığı daha fazla olduğu için spor öncesi ve sonrası evde yemek yemeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca ‘’SPOR ÖNCESİNDE NE TÜKETMELİYİM’’ isimli yazımızı okuyarak yiyeceğiniz besinler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Seçilen spor yöntemleri düzenli yapıldığı ve spora teşvik eden yöntemler kullanıldığı taktirde kilo verme için oldukça başarılı sonuçlar alındığı ortak çalışan diyetisyen ve spor eğitmenleri tarafından görülmüştür.

 

SenceSağlık için diyetle sporu ne kadar uyumlu yapıyoruz? Yorumlarınızı Bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin