Koşu Yapmak

Gün geçtikçe sporu rutin hale getiren insan sayısı ülkemizde de hızla artmaktadır. Profesyonel bir şekilde spor yapmak isteyenlerin yanı sıra hiç yoktan koşu veya yürüyüş yapmak vücudun zinde kalmasını sağlayacaktır. Parklarda, sahil kenarlarında ve koşu yollarında artık daha çok insan koşuyor.

En az haftada 2 kez her seferinde yarım saat olmak üzere koşmak doktorlar tarafından öneriliyor. Koşu yapmak kalori yakmak için en iyi kondisyon yöntemlerinden birisidir. Ancak koşu yaparken daha fazla kalori yakmanızı sağlayacak bir kaç yöntem olduğunu bilmeniz sizlerin daha az zaman harcayarak daha çok kalori yakmanızı sağlayacaktır. Sizlere anlatmak istediğimiz 3 adet özel koşu yöntemi vardır bunlar;

  • Koşarken iki elimizi de avuç içi arkaya bakacak şekilde basen bölgesine yani arka ceplere doğru tutarken topuklarımızın bu bölgedeki ellerimize değmesini sağlamak,
  • Koşu Esnasında ellerimizi diz kapaklarımıza değdirmek oldukça fazla kalori yakımına sebep olacaktır.
  • Diğer bir yöntemimiz ise koşarken ellerimizi ayak içlerine değdirmektir, bu yöntem kalori yakımını 2 katına kadar çıkaran bir yöntemdir.
kalori yakmak
Koşu Yaparken Daha Fazla Kalori Yakın

Eğer bu yöntemler kullanılırsa oldukça iyi bir kondisyon sahibi olacaksınız demektir. Denerken de göreceksiniz daha çabuk yorulacak ve sanki hiç koşmuyor gibi ilk günlerde hamlama yaşayacaksınız. Her insanın hiç yoktan haftada 2 gün koşması yada yapmıyorsa bu açığı her gün en az 1 saat yürüyüş yapmak ile kapatması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin