Saç Bakımı

Günümüzde kozmetik ve banyo ürünleri harcamalarının yarısından fazlasının saç için üretilmiş ürünler olduğunu biliyor muydunuz? Aslında durup düşündüğümüz zaman aldığımız birçok ürünün saç bakımı için olduğunu anlayacaksınız.

Ayna karşısında oldukça uzun zaman geçiren insanların %90’ı saçlarıyla uğraşmaktadır. Bu durum sonucunda çıkan pek çok ürün saçlar için faydalı olduğu gibi aynı zamanda zarar da verebilmektedir. Tüm bu durumları göz önüne aldığımız zaman bizlere diğer bir alternatif yol çıkıyor oda doğal saç bakım ürünleri. Evet insanların şüphe etmeden kullandığı ürünler doğal olarak hazırlanan bakım kürleridir. Sizlere saçlarınıza bakım yapmak için kullanabileceğiniz bir kaç doğal yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

  • Öncelikle kullandığınız doğal olmayan ürünlerin etkisini artıracak bir yol olduğunu bilmeniz gerek. Bu yol ise kullandığınız saç kremlerini buzdolabında saklamanız olacaktır. Böylece içerisindeki maddelerin bozulma süresini oldukça ileri alacaktır.
  • saç bakımı
    Badem Yağının Saç Bakımındaki Etkisi

    Artık evde kullanılan suların temiz olmadığını ve kireçli olduğunu hepimiz kabul ediyoruz ama hala bu sular ile saçlarımızı yıkıyoruz. Bu durumda oluşabilecek sorunların önüne geçmek için banyodan çıkmadan önce saçları bir kez içme suyu ile yıkanması olacaktır. İçme suyu saçlarda kalan klor ve kirecin yıkanmasını sağlayarak saçların zarar görmesini engellemektedir.

  • Diğer kullanacağınız ve en önemlilerinden birisi olan yöntem ise bal olmaktadır. Hepimizin faydasını saymakla bitiremeyeceğimiz olan bu doğal ürün aynı zamanda saçlarımıza da oldukça iyi gelecektir. Bir yemek kaşığı balı bir su bardağı suya karıştırarak banyo esnasında saçlarımıza sürdüğümüz zaman hem saçlarımız beslenecek hem de canlı bir görünüme kavuşacaktır.
  • Yetmedi mi? O zaman size bir yöntemden daha bahsedeceğim. Aslında bu yöntem oldukça bilinmekte fakat yanlış uygulanmaktadır. Bu yaygın ama yanlış uygulanan yöntem ise Badem Yağı ile saçları beslemektir. Genelde saçlara sürülen biraz badem yağının etkili olması beklenir ama bu yöntem oldukça yanlıştır. Yapılması gereken ise banyo esnasında badem yağını saçları önce ısladıktan sonra sürerek yarım saat kadar bir sürede beklemeniz olacaktır. Daha sonra iyi bir durulama ile saçlarınızın ne kadar canlılık kazandığını göreceksiniz.

Bu yazımız ile saç bakım ürünleri hakkındaki görüşünüzü biraz değiştirmek biraz da doğal yöntemler katmak istedik umarım başarılı olmuşuzdur.

SenceSağlık denilince saçlarımız ne kadar aklımıza geliyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin