Sivilce İzlerini Yok Eden Maske Tarifi

Siyah nokta, akne, sivilce ve sivilceden kalan izler birçok insanın başının belası durumundadır. Kadın erkek fark etmeksizin bu sorunu yaşayan yüzlerce insan vardır. Özellikle ergenlik döneminde olan gençler için bu durum psikolojik zarara yol açar. Bunlardan kurtulmak için çeşitli yollara zaman zaman başvururuz. Yaptığımız kimi hatalar cildimizi daha vahim duruma sokabilir. Denediğimiz onlarca sivilce izlerini yok eden maske tarifi vardır. Bunların kullanımı yapılmadan önce araştırılması iyi yapılmalıdır. Peki cilt bakımında nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalıyız? Aşağıda sıralayacağımız hususlar bu konuda önem taşır.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Vücudunuzun herhangi bir yerinde veya yüzünüzde bulunan sivilceleri kesinlikle sıkmayın. Sivilce izleri oluşmaması için bu davranıştan kesinlikle kaçınılması gerekir.
  • Kadınların kullandıkları her bir makyaj fırçası düzenli olarak temizlenmelidir. Bu fırçaları yıkayıp pratik şekilde tekrar kullanabilirsiniz. Temizlenmeyen fırçalar akne ve sivilce oluşumlarına sebep olabilir.
  • Yüzünüze her gün sivilce izlerini yok eden maske veya peeling uygulamaktan kaçının. Cildiniz için yararlı olanı yapmak isterken cildinize zarar verebilirsiniz.
  • Sigara içmek veya sigara içilen ortamlarda uzun süre bulunmak cildinize ciddi oranda zarar verir. Lekeler ve sararma cildinizde meydana gelebilir.

Maske Tarifi

Kil ve limonla uygulanacak bir maske hem cildinizi rahatlatır, hem de sivilce ve akneleri azaltır. Bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı kil ve bir kaşığı aspirin tozu ile hazırlanan bu maske sivilce izlerini yok eden maske olarak da bilinir. Karışımı sivilcelerin veya sivilce izlerinin yoğunlukta olduğu bölgelere sürün. Maske yüzünüzde hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. 10 dakika kadar yüzünüzde kalmasını sağlayın. Ilık suyla hafifçe temizleyerek yıkayabilirsiniz. Haftada bir defa uygulayacağınız bu maske ile sivilcelerden kısa sürede kurtulabilir, bıraktığı izleri yok edebilirsiniz.

Önerdiğimiz bu sivilce izlerini yok eden maske ve tavsiyeler ile çeşitli sivilce problemlerinden kurtulabilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki sivilcelerin yüzde veya vücudun herhangi bir bölgesinde çıkmasının bir sebebi vardır. Veya sivilceler bir hastalığın belirtisi de olabilir. Bu nedenle derin araştırmalar yapılmalı çözüm bulunamadığı takdir de mutlaka doktor kontrolü altında tedavi uygulanmalıdır. Kullanılan çeşitli ilaçlar ve takviyeler ile sivilcelerden kurtulmakta mümkündür.

Maske dışında ”Sivilce Neden Çıkar ve Nasıl Önlenir?” başlıklı yazımızda sivilce hakkında herşeyi öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin