Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

419

Metabolizma hızlandıran çay tarifi her mevsim tüketebileceğiniz basit malzemeler ile hazırlanmıştır. Özellikle kış aylarında sıcak tüketerek bağışıklığı artırabilirsiniz.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi Var Mı?

Metabolizma hızlandıran birçok çay var. bunların ortak özelliği metabolizmayı hızlandıran besinleri bir arada kullanmaktır. Ayrıca bazı durumlarda bazı besinlerin birlikte kullanılması etkiyi artırır.

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesini, elma suyunun fermente edilmesiyle elde edebilirsiniz. Bazı mineraller, vitaminler ve enzimler içeren sirkeyi  bu nedenle sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak tüketin. Elma sirkesi, ayrıca anti-inflamatuar özelliğe sahip olduğu bilinir ve bu nedenle ağrılarınızı azaltması ve romatizma belirtileriniz varsa rahatlamak için tercih edebilirsiniz. Ayrıca, elma sirkesi, yüksek miktarda antioksidan içeriğine sahip olduğu bilinir ve bu nedenle vücutta oluşabilecek hasarı önler. Elma sirkesi, ayrıca kan şekerini düzenler ve bu nedenle diyabet belirtilerini azaltabilir. Bu nedenle, elma sirkesi sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak tüketilebilir.

Elma Sirkesi Metabolizma Hızlandırır Mı?

Elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığına dair net bir kanıt bulunmamaktadır. Elma sirkesi, metabolizmayı doğrudan hızlandırmaz ancak sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak tüketildiğinde genel sağlığınızı destekleyebilir. Elma sirkesi, yüksek miktarda antioksidan içeriğine sahip olduğu bilinir ve bu nedenle vücutta oluşabilecek hasarı önler. Ayrıca, elma sirkesi, kan şekerini düzenler ve bu nedenle diyabet belirtilerini azaltabilir. Bu nedenle, elma sirkesi tüketimi, metabolizmanızı düzenleyebilir ve bu sayede vücutta oluşabilecek engelleri ortadan kaldırabilir. Ancak metabolizmayı hızlandıran yiyeceklerin etkisi kişiden kişiye değişebilir ve metabolizma hızını etkileyen faktörler de farklılık gösterebilir.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

Malzemeler (2 bardak)
  • 700 ml sıcak  su
  • 4 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 4 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 adet çubuk tarçın veya 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 1 pinch cayenne pepper veya 2-3 adet tane karabiber
  • 1 bozuk para büyüklüğünde kök zencefil
  • 1 yemek kaşığı yaprak hibiscus veya 1 adet poşet hibiscus çayı
  • 1-2 adet karanfil (çok eklemeyin acıma yapabilir)
  • 1 silme tatlı kaşığı doğal bal veya maple syrup
  • Hazırlanışı

Tüm malzemeleri sıcak suyun içine atıp kapağını kapatın. Yaklaşık 10 dk kadar sıcak suda bekletip tüm malzemeleri süzün. Cam kavanozda dolapta saklayın.

Bu tarif 3 günlük metabolizma hızlandıran detoks programı için hazırlanmıştır. Tarifi denerseniz fotoğrafını instagram üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Buraya Ayınızı Girin